Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза

Денес е петок, 94-от ден од годината. Сонцето изгреа во 6 часот и 15 минути, а ќе зајде во 19 часот и 4 минути. Утринава беше студено, а преку денов ќе биде променливо облачно. Температурата, од утринските 1, ќе достигне до 9 степени.

Утре (сабота) се очекува облачно време со врнежи од дожд, а ќе дува и умерен, повремено и засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе биде нешто повисока од денешната, односно 4 степени, а дневната ќе се искачи до 10-от степен.

Во недела претпладне облачно со услoви за локален дожд, а во текот на денот облачноста ќе се намалува. Температурата ќе се движи од 2 до 11 степени.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!