Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Денес (петок) ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот претежно во западните и јужните делови ќе има локални врнежи од дожд и снег, на планините и на повисоките места само од снег. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од -2 до 5 степени.

Утре (сабота) не‘ очекува облачно време со врнежи од дожд и снег. Минималната утринска температура ќе се спушти до -4, а максималната дневна ќе достигне 4 степени.

Во недела ќе биде претежно облачно со услови за дожд и снег.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 4 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 6 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për fundjavë

Објавено

на

Sot (e premte) do të mbajë mot kryesisht i vranët me periudha me diell. Pasdite dhe në fund të ditës kryesisht në pjesët perëndimore dhe jugore do të ketë reshje lokale shiu dhe bore, në male dhe në vendet më të larta vetëm borë. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -2 deri në 5 gradë.

Mot i vranët me reshje shiu dhe bore pritet edhe nesër (e shtunë). Temperatura minimale e mëngjesit do të zbresë deri në -4, ndërsa ajo maksimale ditore do të arrijë deri në 4 gradë.

Të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët me reshje shiu dhe bore.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена