Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Според прогнозата на УХМР, времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен, а вдолж Поварадрието краткотрајно засилен ветер од северен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од -9 до 2 степени.

И во деновите од викендот ќе се задржи променливо облачно и студено време, со сончеви периоди. Утре (сабота) минималната температура ќе се спушти до -7, а максималната дневна ќе достигне 4 степени. Во недела, според прогнозите ќе биде за нијанса потопло, но сепак со подпросечни температури за овој период од годината.

 

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 недела

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 4 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 4 недели

Конференција во Гостивар: Треба да се направи се‘ за младите да останат тука

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për fundjavë

Објавено

на

Sipas parashikimit të HMS, moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i ftohtë me erë mesatare, ndërsa përgjatë Povaradrit do të fryjë erë e fortë nga veriu. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -9 deri në 2 gradë.

Ditët e fundjavës do të jenë të ndryshueshme me vranësira dhe të ftohta, me periudha me diell. Temperatura minimale nesër (e shtunë) do të zbresë deri në -7, ndërsa ajo maksimale ditore do të arrijë deri në 4 gradë. Të dielën sipas parashikimeve do të jetë pak më e ngrohtë, por ende me temperatura nën mesataren për këtë periudhë të vitit.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена