Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес (петок) ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од јужен правец, кој на места долж Повардарието и во југозападните делови ќе засилува. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 6 до 15 степени.

Во текот на викендот ќе преовладува променливо облачно време со врнежи од дожд. Утре (сабота) максималната дневна температура ќе достигне 16 степени, додека во недела 13 степени.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена