Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

По сончевото утро, денес (петок) не‘ очекува ден со променливо облачно време. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 3 до 16 степени.

Утре (сабота) ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец, кој долж Повардарието и особено во западните делови повремено ќе засилува. Максималната дневна температура ќе достигне 13 степени.

Во недела, според метеоролошките прогнози ќе настапи дестабилизација на времето со врнежи од дожд.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена