Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес (петок) ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер (над 70 км/час), локално и во форма на невреме, информира УХМР. Максималната дневна температура во гостиварскиот региона ќе достигне 13 степени.

Утре (сабота) не‘ очекува променливо облачно и релативно топло време со слаб локален дожд. Ќе дува умерен ветер претежно од западен правец, кој попладне ќе се промени во северен, и наместа долж Повардарието повремено ќе засилува. Температурата ќе се движи од 1 до 13 степени.

Во недела ќе има благо заладување со пад на температурата од неколку степени. Ќе владее сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена