Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес (петок) ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7, а максималната ќе достигне од 17 до 22 степен. На подрачје на Гостивар дневната максимална ќе биде 20 степени.

Во деновите од викендот дневните температури ќе бидат релативно високи и ќе владее сончево време. Во сабота во северните делови од земјава ќе биде малку посвежо и ќе има преодно наоблачување со услови за појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Од понеделник не‘ очекува промена на временските прилики.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена