Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

За време на викендов ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Во сабота температурата ќе се движи од 3 до 11 степени, додека во недела ќе има заладување со максимална температура од 8 степени.

Времето денес (петок) ќе биде ведро и студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Максималната дневна температура во гостиварскиот регион ќе достигне 11 степени.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена