Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денеска (петок) ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во западните делови, ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура во гостиварскиот регион ќе достигне 19 степени.

Според прогнозата на УХМР, утре попладне ќе има локален пороен дожд со грмежи, а во недела ќе преовладува претежно сончево и топло време со дневна температура околу 20-тиот степен.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена