Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денеска наутро ќе биде студено со ниски температури за овој дел од годината, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 3 до 16 степени.

За време на викендот во попладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста, во недела со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Дневната температура ќе биде во пораст и ќе достигне до 20 степени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена