Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови, претежно во југоисточните делови, ќе има повремен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во гостиварскиот регион ќе достигне 19 степени.

За време на викендот ќе преовладува претежно сончево и топло време, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Температурите ќе бидат во интервал од 8 до 20 степени. Во недела во попладневните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена