Поврзи се со нас

Македонија

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес (петок) ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне претежно во западните и северните делови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната дневна температура во гостиварскиот регион ќе достигне 16 степени.

Утре (сабота) ќе владее сончево и потопло време со умерена облачност која попладне ќе се зголемува. Во северните планински региони ќе има услови за појава на пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието наместа ќе засилува. Температурата ќе се движи во интервал од 9 до 18 степени.

За во недела метеоролозите прогнозираат постудено и претежно облачно време со повремени врнежи од дожд.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена