Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза

Денес е петок, 143-от ден од годината. Сонцето изгреа во 5 часот и 9 минути, а ќе зајде во 19 часот и 56 минути. Времето во Гостивар и околината ќе биде сончево со мала облачност, а ќе дува и умерен до засилен ветер од северен правец. Утринава беа забележани минимални 7 степени, додека максималната ќе се искачи до 22 степени.

Утре (сабота) времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 23 степени. Во недела се очекува претежно облачно време со сончеви периоди и услови за краткотрајни врнежи од дожд. Температурите ќе се движат помеѓу 11-от и 25-от степен.

Имајте пријатен празничен викенд.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Македонијапред 36 минути

МЗ: Новозаболени 25 лица, оздравени 17, починати пациенти од Тетово, Струга и Скопје

Гостиварпред 1 час

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 2 часа

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 4 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 5 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 19 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 19 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 22 часа

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!