Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Викендот кој е пред нас според метеоролошките прогнози ќе има и сонце со периодични наоблачувања.

Во текот на денешниот петочен ден, ќе владее претежно сончево време со температура од -3 до 7 степени. Сонцето изгреа во 7 часот и 57 минути, а ќе зајде во 16 часот и 41 минути.

Утре (сабота) не` очекува претежно сончево време утринска температура ќе биде околу нулата, додека дневната ќе се искачи до 10 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Истото време ќе се задржи и во неделеа со нешто повеќе облачни периоди. Дневната температура ќе се движи околу 8 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!