fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

По облачниот и дождлив петочен ден, следува стабилизација на временските прилики. Денес, сабота времето во гостиварскиот регион ќе биде сончево со умерена облачност, ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Според метеоролошките прогнози температурата ќе се движи од -1 до 8 степени. Денешниот ден ќе трае 10 часа и 36 минути, а Сонцето ќе зајде во 17 часот и 9 минути.

Утре (недела) не очекува претежно сончево време со дневна температура до 10 степени. Врнежи не се очекуваат.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 32 минути

1 новозаразен и 1 оздравен од корона во Гостивар – ќе дочекаме ли колективен имунитет?

Гостиварпред 1 час

Скоро 100 лица казнети за неносење маски во Тетово и Гостивар

Гостиварпред 3 часа

Детален преглед на барањата на средните училишта во Гостивар за начинот на одржување на наставата

Гостиварпред 4 часа

Детален преглед на барањата на основните училишта во Гостивар за начинот на одржување на настава

Гостиварпред 5 часа

МЖСПП: Постигнат договор за издавање на градежната дозвола за санација на Русино

Вестипред 6 часа

Американскиот инфектолог Ентони Фаучи кажа кога може да очекуваме стабилизирање на состојбата со COVID-19

Спортпред 7 часа

ФК Гостивар се пласира во 1/8 од Купот на Македонија

Гостиварпред 8 часа

Во регионот на Гостивар до сега потврдени вкупно 917 заразени со корона, изминатите два дена 10 нови случаи

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!