fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Викендов, ќе преовладува сончево и убаво време.

Денес е петок, 234-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 5 часот и 51 минута, а денот ќе трае 13 часа и 35 минути. Денес времето ќе биде сончево со умерена облачност и максимална температура до 30 степени.

Утре (сабота), како и во недела нѐ очекува сончево и топло време, со тоа што во недела ќе има умерена облачност. Температурите ќе се движат од 18 до 33 степени во сабота, односно до 32 степени во недела.

УВ индексот на сончевите зраци ќе изнесува 8.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!