fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Во текот на викендов очекувајте сончево и топло време. Денес е петок, 241-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 5 часот и 57 минути, а ќе зајде во 19 часот и 17 минути. Времето денес ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Дневната температура ќе достигне до 33 степени.

Утре (сабота), како и во недела нѐ очекува сончево итопло време. Температурите ќе се движат од 18 до 33 степени во сабота, односно од 20 до 34 степени во недела.

УВ индексот на сончевите зраци ќе изнесува 8.

Искористете го убавото и топло време за прошетка во природа.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!