fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Викендов очекувајте нестабилно време со обилни врнежи од дожд.

Денес е петок, 269-от ден од годината. Сонцето изгреа во 6 часот и 27 минути, а денот ќе трае 12 часа. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а повремено ќе дува и засилен ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот очекувајте и врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне 27 степени.

Утре (сабота) нѐ очекува претежно облачно и нестабилно време со пообилни врнежи од дожд, кој на моменти ќе биде пороен проследен со грмежи и силен ветер. Очекувајте и пониски температури кои ќе се движат помеѓу 9 и 21 степен.

Во недела времето ќе биде променливо облажно со сончеви периоди и услови за врнежи од дожд. Температурата ќе се движи од 10 до 20 степени.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!