fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Во деновиве од викендов пред нас очекувајте стабилно, но ветровито време. Денес е петок, 283-от ден од годината. Сонцето изгреа во 6 часот и 42 минути, а денот ќе трае 11 часа и 21 минута. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува и умерен до засилен ветер. Температурата во текот на денот ќе се искачи до 21-от степен.

Утре (сабота), како и во недела очекувајте слично време, односно сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурите ќе се движат од 8 до 23 степени во сабота, односно од 10 до 23 степени во недела.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!