fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Очекувајте типично есенски временски услови за време на викендов пред нас. Денес е петок, 290-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 50 минути, а денот ќе трае 11 часа и 2 минути. Времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Во попладневните часови се очекува врнежите да престанат, но зголемената облачност ќе се задржи во текот на целиот ден. Највисоката дневна температура ќе изнесува 21 степен.

Утре (сабота) се очекува сончево време со мала до умерена облачност и температура помеѓу 6 и 19 степени.

Во недела очекувајте сончево време со мала до умерена облачност, со тоа што облачноста повремено ќе се зголемува и ќе има услови за локален краткотраен дожд. Температурата ќе се движи од 6 до 16 степени.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!