fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

На почетокот од овој продолжен викенд очекувајте сончево и топло време, а како ќе одминува викендот така и временските услови ќе се влошуваат, па во недела се прогнозираат врнежи од дожд.

Денес е петок, 297-от ден од годината. Сонцето изгреа во 6 часот и 58 минути, а ќе зајде во 17 часот и 42 минути. Времето ќе биде сончево и релативно топло. Максималната дневна температура ќе се искачи до 24-от степен.

Утре (сабота) претпладне очекувајте сончево време со мала до умерена облачност, додека во попладневните часови облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе изнесува 10 степени, а дневната ќе се искачи до 23-от степен.

Во недела се очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Температурата ќе се движи помеѓу 7 и 19 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!