fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Првиот викенд во ноември ќе помине со сончево и стабилно време. Денес е петок, 312 ден од годината. Сонцето изгреа во 6 часот и 16 минути, а ќе зајде во 16.24 часот. Според метеоролошките прогнози, не‘ очекува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 9 до 14 степени.

Слично ќе биде времето и во сабота и недела, со тоа што во утринските часови ќе се бележи пад на температурата до 3 степени и можна е појава на магла. Во текот на дневните часови ќе преовладува сончево време со температура до 15 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!