fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

За време на викендов пред нас очекувајте променливо и нестабилно време. Денес е петок, 339-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 47 минути, а денот ќе трае 9 часа и 18 минути. Времето денес ќе биде занчително облачно со повремени врнежи од дожд. Утрово беа измерени 4 степени, а дневната температура ќе се искачи до 10 степени.

Утре (сабота) ќе владее променливо облачно време со сончеви периоди и температури помеѓу 2 и 13 степени.

Во недела времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд во попладневните часови, кои ќе се интензивираат во текот на ноќта. Температурата ќе се движи 6 до 12 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!