fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

На дваесетина дена до новата година, пред нас е викенд со облачно и дождливо време, но и со повремени сончеви периоди. Денес е петок, 346-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 54 минути, а ќе зајде во 16 часот и 5 минути. Во текот на денов се очекува променливо облачно време со врнежи од дожд кои во попладневните чаови ќе бидат пообилни. Температурата ќе се искачи до 9 степени.

Утре (сабота) времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд и повремени сончеви периоди. Утринската температура ќе изнесува 4 степени, додека дневната ќе достигне 10 степени.

Во недела метеоролозите предвидуваат облачно време со врнежи од дожд особено во попладневните часови. Температурата ќе се движи од 4 до 9 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!