fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

  Викендот што е пред нас ќе помине со стабилно и топло време, со нетипично високи температури за овој период од годината.

  Денес, петок, Сонцето изгреа во 6 часот и 45 минути, а ќе зајде во 16 часот и 56 минути. Ќе владее сончево време со умерена облачност, проследено со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура утрово беше 3 степени, а максималната дневна ќе достигне 14.

  Слични временски услови ќе владеат и во сабота и недела. Сончево и топло време, со високи дневно температури до 16 степени. Во недела кон крајот на денот ќе настапи зголемување на облачнпста.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!