fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Според метеролозите пред нас е облачен и врнежлив викенд.

За денес, петок метеролозите прогнозираат облачно и тивко време, со температури од 0 до 10 степени.

Утре и задутре, температурите ќе се спуштат под нулата. Утринските минимални ќе достигнат до -3, а максималните до 5 степени целзјусови. Времето ќе биде облачно со чести врнежи од дожд, кои повремено може да преминуваат во снег.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!