fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

По работната недела што ја поминавме во зимски временски услови, викендов следува промена на времето. Ќе биде стабилно, без врнежи и со раст на температурата.

Денес ќе биде сончево, со мала локална облачност и слаб до умерен ветер од западен правец. Минималната утринска тТемпературата беше од -5, а дневната ќе достигне до 9 степени. Утре (сабота) во текот на денот се очекува сончево и потопло време со максимална дневна температура од 12 степени. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста.

За во недела метеоролозите прогнозираат слично време, сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!