fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес, петок, ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Сонцето изгреа во 6 часот и 6 минути, а ќе зајде во 19 часот и 10 минути. Температурата ќе се движи во интервал од -3 до 8 степени.

За деновите од викендот метеоролозите прогнозираат стабилни временски прилики, студени утра, а значителен пораст на дневната температура. Во сабота се очекуваат максимални 14 степени, додека во недела 17. Ќе владее сончево време, со мала до умерена локална облачност, без врнежи.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!