fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Во викендов што претстои ќе владее облачно и врнежливо време. Денес, петок, времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а околу пладне и попладне облачноста ќе се зголеми. Доцна попладне и кон крајот на денот почнувајќи од југозапад ќе има врнежи од дожд. На планините во западните делови ќе врне снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температура ќе биде во интервал од 3 до 13 степени.

Во сабота не‘ очекува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. Метеоролозите прогнозираат пад на температурата, утринската ќе биде околу 2 степени, додека дневната 9. Слични временски прилики ќе владеат и во недела, со благо покачување на дневната температура.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!