Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза

Викендов се очекува нестабилно време. Денес е петок, 66-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 2 минути, а денот ќе трае 11 часа и 31 минута.  Попладнево времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата, од утринските 4, ќе се искачи до максималните 15 степени.

Утре (сабота) не` очекува променливо облачно време со врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни со услови за појава на грмежи и силен ветер. Температурата ќе се движи од 5 до 11 степени. Слично време се очекува и во недела, овојпат ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец со температури од 2-от да 9-от степен.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!