fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес (петок) ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Температурата ќе се движи од 5 до 10 степени.

За сабота метеоролозите предвидуваат облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд, пообилни во утринските часови. Се очекува до вечерните часови врнежите да престанат и да настапи стабилизација. Миниманата температура ќе биде 3, а максималната 10 степени.

Во недела ќе владее сончево и потопло време со мала до умерена локална облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во интервал од 6 до 15 степени.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!