fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

  • Shqip

Претстои викенд со нестабилно и врнежливо време. Управата за хидрометеоролошки работи издадепредпредување дека до недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време.

Денес, петок, претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 23 степени.

Слични ќе бидат временските услови и во сабота и недела.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали ќе одите на летен одмор?

Вработувања Полог:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!