Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Уште денес сончево од утре наоблачување. Денес е петок 73-от ден од годината, ни преостануваат уште 7 дена до пролет. Сонцето изгреа во 5 часот и 50 минути, а ќе зајде во 17 часот и 41 минута. Времето ќе биде сончево и топло со максимална температура од 22 степени. Од УХМР предупредуваат дека топлото време ќе услови нагло топење на снежната покривка на планините.

Утре (сабота) се очекува дестабилизицаија на временските услови и пад на температурата. Времето ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, со температура од 6 до 16 степени. Додека во недела ќе има поголем пад на температурата проследена со облачно и свежо време со врнежи од дожд и температура од 1 до 8 степени.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!