Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза

Денес е петок 20-ти Март, првиот ден од пролетта. Сонцето изгреа во 5 часот и 38 минути, а ќе зајде во 17 часот и 49 минути. Во Гостивар и околината времето ќе биде сончево и топло со максимална температура до 20-0т степен.

Утре (сабота) се очекува слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност и температура од 4 до 22 степени, додека во недела се очекува дестабилизација на временските услови проследени со променливо облачно време и врнежи од дожд во попладневните часови. Темепературата ќе се движи од 1 до 16 степени.

Доколку немате итна и неодложна работа и покрај убавото време, овој викенд останете дома.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!