Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

За денес (петок) метеоролозите прогнозираат сончево и натпросечно топло време со умерена облачност. Во западните делови од земјава ќе дува засилен ветер од западен правец, а во текот на ноќта во северозападните делови ќе има локален пороен дожд. Максималната дневна температура во гостиварскиот регион ќе достигне 31 степен.

Утре (сабота) не‘ очекува умерено облачно време со слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од западен и северозападен правец. Преку денот ќе биде нестабилно со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе опадне и ќе се движи од 12 до 25 степени.

Во недела претпладне ќе владее променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја. Попладне умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. Максималната дневна температура ќе достигне 27 степени.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 ден

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 2 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 3 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Видео емисиипред 3 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për vikend

Објавено

на

Për sot (e premte) meteorologët parashikojnë mot me diell dhe kohë të ngrohtë mbi mesataren me vranësira mesatare. Në pjesët perëndimore të vendit do të fryjë erë e fortë nga drejtimi perëndimor, kurse gjatë natës në pjesët veriperëndimore do të ketë shi lokal të rrëmbyeshëm. Temperatura maksimale ditore në rajonin e Gostivarit do të mbërrijë 31 gradë.

Nesër (e shtunë) na pret mot me vranësira mesatare me erë të dobët deri mesatare, kurse në pjesët perëndimore erë të fortë nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor. Gjatë ditës moti do të jetë jostabil me zhvillim lokal të vranësirave jostabile të shoqëruar me shi të rrëmbyeshëm, bubullimës dhe erë të fortë. Temperatura do të bie dhe do të lëvizë nga 12 deri 25 gradë

Të dielën paradite do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira me shi lokal të rrëmbyeshëm dhe bubullima, kryesisht në zonat malore. Pasdite do të jetë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, kurse në pjesët perëndimore kohë pas kohë erë e fortë nga drejtimi perëndimor. Temperatura maksimale ditore do të mbërrijë 27 gradë.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена