Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес (петок) ќе биде со мала до умерена облачност, која кон крајот на денот ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец, а температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 6 до 18 степени.

За утре (сабота) метеоролозите прогнозираат променливо облачно време, со максимална температура до 17 степени. Во недела, не‘ очекува заладување и услови за врнежи. Температурата ќе биде во интервал од 2 до 11 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për vikend

Објавено

на

Moti sot (e premte) do të jetë me vranësira të vogla deri mesatare, që kah fundi i ditës do të zmadhohet. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi perëndimor, kurse temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej 6 deri 18 gradë.

Për nesër (e shtunë) meteorologët parashikojnë mot të ndryshueshëm me vranësira, me temperaturë maksimale deri 17 gradë. Të dielën, na pret ftohje dhe kushte për rreshje. Temperatura do të jetë në interval prej 2 deri 11 gradë.

Популарно изминативе 100 дена