Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес (петок) ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од -2 до 4 степени. Според метеоролошките прогнози попладне и во текот на ноќта претежно во северните делови од земјава ќе има повремен локален снег.

Во сабота ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален снег, а ќе дува  умерен до засилен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 0 до 3 степени.

Во недела не‘ очекува променливо облачно и студено време со сончеви периоди. Максималната дневна температура ќе достигне 4 степени.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 16 минути

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 1 час

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 2 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 3 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 4 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 4 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 6 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 8 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për vikend

Објавено

на

Moti sot (e premte) do të jetë me vranësira të ndryshueshme me erë mesatare deri të fortë nga veriu. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -2 deri në 4 gradë. Sipas parashikimeve meteorologjike, pasdite dhe gjatë natës, kryesisht në pjesët veriore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme lokale të borës.

Të shtunën do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët dhe me borë të kohëpaskohshme lokale, me erë mesatare deri të fortë. Temperaturat do të lëvizin nga 0 deri në 3 gradë.

Të dielën na pret mot i ndryshueshëm i vranët dhe i ftohtë me periudha me diell. Temperatura maksimale ditore do të arrijë deri në 4 gradë.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена