Поврзи се со нас

Македонија

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Денес е петок, 24 декември 2021 година, 358-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 6 часот и 59 минути, а ќе зајде во 16 часот и 6 минути. Денов трае 9 часа и 7 минути. Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 21 часот и 6 минути, а ќе зајде во 10 часот и 39 минути. Ќе владее делумно сончево време со умерена облачност и со услови за утринска магла. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од -5 до 3 степени.

Утре (сабота) не‘ очекува магловито утро, додека преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност, позначителна во планинските делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до -4 степени, а максималната ќе достигне 5.

За во недела метеоролозите прогнозираат променливо облачно, во крајните западни делови со локaлeн дожд. Ќе биде потопло со максимална дневна температура до 9 степени.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 4 дена

Изменет режим на сообраќај на патот Тетово-Гостивар, ќе трае 6 месеци

Гостиварпред 1 недела

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Спортпред 3 часа

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për vikend

Објавено

на

Sot është e premte, 24 Dhjetor 2021, dita e 358-të e vitit. Dielli lindi në orën 06:59 dhe do të perëndojë në orën 16:06. Dita do të zgjasë 9 orë e 7 minuta. Hëna, secila është në fazën e Hënës së plotë, do të lind në orën 21:06, dhe do të perëndojë në orën 10:39. Do të mbizotërojë pjesërisht mot me diell me vranësira mesatare dhe me kushte të mjegullës së mëngjesit. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë nga -5 deri -3.

Nesër (e shtunë) na pret një mëngjes me mjegull, ndërsa gjatë ditës do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare, më të theksuara në pjesët malore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugperëndimi. Temperatura minimale do të zbresë deri në -4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 5 gradë.

Të dielën meteorologët parashikojnë vranësira të ndryshueshme, në pjesët ekstreme perëndimore me reshje lokale shiu. Do të jetë më i ngrohtë me temperaturë maksimale ditore deri në 9 gradë.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена