Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денеска ќе биде претежно облачно и постудено. Кон крајот на денот и во текот на ноќта со локален дожд, на планините снег. Ќе дува слаб до умерен, а претпладне долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе биде во интервал од 1 до 5 степени.

Утре (сабота) ќе владее претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Температурата ќе се движи од -1 до 6 степени. Во недела не‘ очекува променливо облачно време со локални врнежи од дожд, кои кон крајот на денот ќе се интензивираат во западните делови од земјава. Максималната дневна температура ќе достигне 8 степени.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 недела

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 1 недела

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Рецептипред 4 недели

Домашен сок од цреша по рецепт на нашите баби

Гостиварпред 3 недели

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите подготовки и мерки за ред во сообраќајот

Гостиварпред 3 недели

Неуморен автор! Гостиварецот Кипроски промовира уникатна и ретка монографија

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për vikend

Објавено

на

Moti sot do të jetë kryesisht i vranët dhe më i ftohtë. Në fund të ditës dhe gjatë natës me reshje lokale shiu, në male borë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa në mëngjes përgjatë Povardaries herë pas here erë e fortë nga veriu. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të jetë në interval prej 1 deri në 5 gradë.

Nesër (e shtunë) do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i ftohtë me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe bore në zonat malore. Temperaturat do të lëvizin nga -1 deri në 6 gradë. Ditën e dielë pritet mot i ndryshueshëm i vranët dhe me reshje lokale shiu, të cilët në fund të ditës do të intensifikohen në pjesët perëndimore të vendit. Temperatura maksimale ditore do të arrijë deri në 8 gradë.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена