Поврзи се со нас

Вести

Parashikimi i motit për vikend

Објавено

на

Përpara kemi një fundjavë janari të ftohtë dhe me borë. Sot (e premte) ka reshje të dendura bore dhe është formuar mbulesë bore. Për shkak të temperaturave të ulëta do të ketë ngrica. Dëbora shoqërohet me erë mesatare deri të fortë veriore. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -7 deri në 2 gradë.

Nesër (e shtunë) do të mbajë mot me vranësira të pjesshme, me erë dhe shumë të ftohtë me borë herë pas here më të lehtë. Temperatura minimale do të zbresë deri në -10 gradë, ndërsa ajo maksimale ditore do të jetë -2.

Të dielën sipas parashikimit meteorologjik do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare, shumë i ftohtë dhe me erë. Do të fryjë erë mesatare nga veriu. Në fund të ditës vranësira do të rritet dhe do të ketë borë të dobët lokale. Temperaturat do të lëvizin nga -6 deri në 0 gradë.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 часа

(Фото) Еве што најде полицијата во ординацијата на надрилекарот во Врапчиште

Македонијапред 5 часа

Градежните фирми лани потрошиле 11,123 милијарди денари за градежни материјали и енергија

Спортпред 6 часа

Алкараз физички не издржа, Ѓоковиќ во финалето на Роланд Гарос

Гостиварпред 7 часа

Си товареле инвентар од обложувалница без да знае бизнис партнерот, приведени пет лица во Гостивар и еден во Тетово

Гостиварпред 8 часа

Од утре онлајн аплицирање за упис во средно

Гостиварпред 9 часа

Малолетник фатен со марихуана ноќеска на улица во Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Државата има правни механизми за раскинување на концесиите за мали хидроцентрали во Маврово, порачува Еко свест

Гостиварпред 11 часа

Уапсен надрилекар во Врапчиште – Најдени апчиња, пари, медицински белешки во неговата лажна ординација

Гостиварпред 12 часа

Спортски игри за основците во Гостивар: Влечеа јаже, скокаа во вреќи, додаваа топка…

Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Пред нас е студен и снежен јануарски викенд. Денес (петок) има обилни врнежи од снег и се формира снежна покривка. Заради ниските температури, ќе има појава на голомразица. Снегот е проследен со умерен до засилен северен ветер. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи во интервал од -7 до 2 степени.

Утре (сабота) ќе се задржи променливо облачно, ветровито и многу студено време со повремен послаб снег. Минималната температура ќе се спушти до -10 степени, а максималната дневна ќе биде -2.

Во недела, според метеоролошките прогнози ќе владее сончево време со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален снег. Температурата ќе се движи од -6 до 0 степени.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена