fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Во регионот на Гостивар викендов не очекува променливо време со нешто пониски температури и врнежи од дожд.

Денес, петок, сонцето изгреа во 6 часот и 8 минути, а ќе зајде во 16.31 часот. Ќе владее умерено облачно време, со услови за дожд. Утринските температури, измерени беа 11 степени, максималната ќе достигне 15 степени.

За утре, сабота, метеоролозите прогнозираат слично време со мала до умерена облачност претпладне и повторно услови за дожд во попладневните часови. Најниската температура ќе биде 12 степени, а највисоката 19.

Во недела ќе настапи поголема нестабилност, ќе биде променливо облачно, а за попладневните часови се прогнозираат поројни врнежи од дожд, грмежи. Значителни промени на температурата нема да има ќе се движи од 12 до 23 степени.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!