fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Иако утрово во Гостивар и околината времето e променливо сончево, метеролозите предвидуваат дождлив викенд.

Денеска, петок сонцето изгреа во 5 часот и 10 минути, ќе зајде во 19 часот и 57 минути. Утрово беа измерени 9 степени, а максималната ќе достигне до 19 степени. Во текот на денот не очекуваат врнежи од дожд и грмотевици. Во сабота ќе се задржи слично време како денес со врнежи од дожд во попладневните часови. Температурите ќе се движат од 10 до 22 степени.

И во недела не очекува слично време со повремени врнежи можни се и грмежи преку целиот ден. Температурата ќе се движи помеѓу 13 и 22 степени.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!