fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Денес во Гостивар во раните утринските часови се очекува појава на магла која ќе се расчисти претпладне, со услови за сончеви периоди. Попладне зголемување на облачноста и се очекува умерено облачно време. Максималните температури од 6 до 13 степени. Во сабота и недела следува промена на временската состојба, период на опаѓање на температурите и нестабилно со врнежи од дожд. Во сабота максималните температури од 7 до 13 степени, а во недела од 5 до 12 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!