fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Времето во Гостивар денес ќе биде променлио во облачно, студено, претпладне со повремен дожд. Температурите ќе се движат од 5 до 13 степени. Во сабота и недела по студените утра, во текот на денот претежно сончево со локална облачност. Во сабота утринските температури од -2 до 6 степени, а максималните до 15 степени, додека пак во недела минималните од 0 до 8 степени, а дневните од 8 до 17 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!