Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Викенд временска прогноза за регионот на Гостивар

Во регионот на Гостивар викендов не очекува променливо време со нешто пониски температури и врнежи од дожд.

Денес, петок, сонцето изгреа во 5 часот и 12 минути, а ќе зајде во 20.12 часот. Ќе владее умерено сончево време, додека во попладневните часови ќе има услови за дожд. Утринските температури, измерени беа 12 степени, максималната ќе достигне 23 степени.

За утре, сабота, метеоролозите прогнозираат сончево време со мала до умерена облачност претпладне и повторно врнежи во попладневните часови. Најниската температура ќе биде 14 степени, а највисоката 26.

Во недела ќе настапи поголема нестабилност, ќе биде променливо облачно, а за попладневните часови се прогнозираат поројни врнежи од дожд, грмежи. Значителни промени на температурата нема да има ќе се движи од 12 до 23 степени.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!