fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Следува викенд со променливо облачно и магловито време со ниски температури. Денешниот петочен ден пак, ќе помине магловито. Сонцето утрово изгреа во 7 часот и 4 минути, а ќе зајде во 19 часот и 24 минути. Температурата ќе се движи од -3 до 9 степени.

Утре (сабота) ќе владее променливо облачно време, а во попладневните часови можни е разведрување. Миниманлата утринска температура ќе биде -3, а дневната до 7 степени.

Во недела се прогнозира заладување и пад на утринските и дневните температури до – 5 степени целзиусови. Претпладне ќе биде повремено облачно, со повремени сончеви периоди.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!