fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Викендов во Гостивар и регионот сонце, со температури над 30 степени

Објавено

на

Според метеоролошките прогнози, пред нас е сончев викенд со стабилно и суво време. Утрово во гостиварскиот регион беа измерени температури од 15 степени, додека дневните ќе достигнат до 30. Ќе биде сончево и ведро. Сонцето, кое изгреа во 5 часот, ќе зајде во 20 часот и 15 минути.

Слични временски прилики ќе владеат и утре, сабота. Времето ќе биде сончево, со мала до умерена облачност и температури во интервал од 17 до 32 степени.

Во недела не очекува топол ден, дневната температура ќе се движи околу 33 степени, со сончево време. Во попладневните часови, можни се наоблачувања и услови за дожд.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!