Поврзи се со нас

Вести

Следува продолжен викенд, какво ќе биде времето во Гостивар?

Објавено

на

Денес не очекува облачно ветровито време со услови за повремени врнежи од дожд. Температури кои ќе се движат од 10 до 16 степени.

Во сабота умерено облачно време со сончеви периоди, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и температури од 11 до 18 степени. Во недела претпладне умерено облачно, попладне нестабилно со врнежи од дожд и пад на температурите кои ќе достигнат до 9 односно до 15 степени.

Во понеделник претежно сончево со локална облачност и потопло време со максимални температури кои ќе достигнат до 16 степени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена