Поврзи се со нас

Вести

Влезниците за КК Гостивар – МЗТ Скопје пуштени во продажба, по иницијатива на поддржувачи на КК Гостивар

Објавено

на

По немилиот настан кој се случи вчера на кошаркарскиот натпревар помеѓу КК Гостивар и КК Пелистер, по што КФСМ денеска изрече финансиски казни на двете страни, група поддржувачи на КК Гостивар покренаа иницијатива за собирање средства, со кои ќе се обидат да му помогнат на клубот да ги подмири казните.

Впрочем, за натпреварот кој ќе се игра во среда против МЗТ Скопје без присуство на публика, на иницијатива на навивачите ќе бидат пуштени влезници во продажба. Влезниците ќе имаат симболична улога, но со купување на истите, секој ќе може финансиски да го помогне клубот да се соберат средства за казните.

„Сите видовме што се случи на натпреварот и на сите им е јасно кој беше виновник за несаканите сцени, најмалку што очекувавме Гостивар да добие вакви казни, но што е тука е. Ја правиме оваа иницијатива, да ја изразиме нашата поддршка и да овозможиме секој гостиварец да може да му помогне на клубот во оваа неправда. Влезниците за натпреварот со МЗТ Скопје ќе се продаваат во Бејби Блу, Булевар кафе, МАТ, Пинк Флојд и Боа Бар по цена од 50 денари. Ги повикуваме сите љубители на кошарката и сите гостиварци да купат што повеќе влезници, се разбира секој според можностите“, велат од иницијативата.

КК Гостивар доби казна од 165.000 денари, два натпревари без публика и суспензија на стручниот штаб.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Занимливостипред 3 часа

Расположението се менува и под влијание на боите

Гостиварпред 6 часа

Матевска: Ние сме единствена земја во светот каде пензионерите протестираат, не се издржува!

Македонијапред 8 часа

Од 1.500 до 3.000 денари месечно државна помош за пензионерите со ниски пензии

Македонијапред 9 часа

Антикризни мерки: За ученици по 20/30 евра месечно, за студенти ваучер за превоз…

Македонијапред 10 часа

МВР трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, објавени фотографија и опис

Македонијапред 12 часа

ДЛ: Во четврток ќе се празнува среќата, ќе се слави музиката од 1990-те и 2000- те, ќе се потсетуваме на едно убаво време!

Македонијапред 12 часа

Повлечена пакувана вода ризична за луѓето

Гостиварпред 14 часа

Нова песна на гостиварското дуо “D’Reamers”

Регионпред 15 часа

Владата на Словенија ќе ги врати парите на граѓаните од казни за прекршување на мерките против Ковид

Животпред 4 недели

Дворот на Василески во Гостивар е рај за очи и душа! Уникатно катче кое дише со љубов и внимание

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Пензионерите во Гостивар учеа како самостојно и безбедно да користат интернет

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 5 дена

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена