Поврзи се со нас

Локални избори 2017

ВМРО ДПМНЕ Гостивар: Средби со семејства во Дутлок и Мара Угринова

Во рамки на кампањата кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојаноска попладнево ги посети жителите на наслебата Дутлок и одблиску ги слушна нивните барања и потреби. Стојаноска ја промовираше програмата и дел од проектите за оваа населба, на граѓаните им беа претставени и други проекти од нејзината програма, со кои ќе се подигне квалитетот на живеење во Гостивар.

Носителот на советничката листа Лоран Страшевски ја промовираше програмата на жителите од населбата Мара Угринова. Им дaдoa ветувaње декa ќе се зaлoжaт дa ги oствaрaт сите точки од изборната програма и заедно со својот тим ја побараа нивната подршка.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!